sk SK    fr FR    en EN

Melodica

  • Sme hudobná skupina s ambíciami osloviť svojou hudbou a textami nielen slovensky, ale aj francúzsky, anglicky a španielsky hovoriace publikum.
  • Svojou hudbou chceme prinášať radosť, našim cieľom je tvoriť príjemnú, melodickú a rytmickú hudbu, ktorá sa dobre počúva s textami, ktoré majú zmysel.
  • Interpretujeme výhradne vlastnú originálnu tvorbu vo viacerých jazykoch. Všetky piesne sú duševným vlastníctvom autorskej trojice Zoltan Tamas, Anton Lančarič a Tomáš Rédey.
vzad vpred Podrobnosti
More Website Templates at TemplateMonster.com!


Nový album


pop mix 2016 Podrobnosti

Štvrtý album


fly Podrobnosti

Tretí album


silver mix Podrobnosti

Druhý album


Podrobnosti

Prvý album


Podrobnosti

Singel

Podrobnosti

Melodica

Sme hudobná formácia, ktorej ambíciami je tvoriť originálnu, melodickú hudbu s textami, ktoré majú zmysel.
Melodica nemá presne vyhranený štýl hudby – je to akási zmes populárnej, rockovej, folkovej a šansónovej hudby s výraznou rytmikou a sentimentálnym nádychom.

Každá pieseň je v podstate iná: niektoré sa svojim charakterom blížia francúzskemu šansónu s harmonikou, iné sú južanské, stredomorské s mandolínami, alebo rytmické španielske „latino“ s viacerými trúbkami, alebo sentimentálna balada „ruského typu“ s balalajkou, či „barové“ rythm and blues alebo swing s kombináciou viacerých dychových nástrojov, alebo melodická hudba z africkej savany s originálnymi africkými perkusiami (džembá) a dialógmi v afrických nárečiach v pozadí a špeciálnymi efektmi.

Osobitosťou skupiny Melodica je taktiež miešanie operného a populárneho hlasu v jednej piesni, kde sólo vokál je operný a vokály sú popové.

Po prvom albume bude Melodica aj naďalej hľadať nové výrazové prostriedky, aby čo najviac spestrila a obohatila svoju hudbu a prinášala poslucháčom stále nové dimenzie hudby a textov.